Melatonina LEK-AM na Sen. Działanie, Skład, Opinie, Cena i Gdzie Kupić?

0
melatonina lek-am

Melatonina LEK-AM to środek stosowany wspomagająco w leczeniu bezsenności. Produkt ten jest jest zarejestrowany jako lek, a wskazaniem do jego stosowania są zaburzenia snu wynikające np. ze zmiany stref czasowych, dalekich podróży czy pracy w godzinach nocnych. Jednak produkt ten może mieć nieco szersze zastosowanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak działa Melatonina LEK-AM zapraszamy do przeczytania naszej recenzji, w której poddaliśmy ocenie ten produkt.

Zobacz, jak działa innowacyjny preparat na bezsenność Melatonin Plus!

Melatonina LEK-AM – działanie

Melatonina LEK-AM to wyrób leczniczy zawierający w składzie melatoninum. Preparat dostępny jest w dawkach 1 mg (90 tabletek), 3 mg (14 oraz 60 tabletek) oraz 5 mg (30 tabletek) melatoniny. Produkt działa wielowątkowo wspomagając leczenie zaburzeń snu.

Melatonina LEK-AM działa nasennie już od pierwszego dnia kuracji, jednak najlepsze maksymalne działanie zauważalne jest po ok. 2 tygodniach regularnego stosowania środka. Preparat pozwala naturalnie przywrócić fizjologiczny sen. Dodatkowo wykazuje właściwości chronobiologiczne. Dość tajemnicze określenie oznacza, że Melatonina LEK-AM dostosowuje „zegar organizmu” do zmian oświetlenia oraz długości trwania dnia i nocy. Produkt pozwala regulować fazy snu oraz ich długość. Ponadto dowiedziono, iż melatonina działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo oraz termoregulacyjnie.

Jak działa Melatonina w tabletkach?

 • Przyczynia się do poprawy snu aż o 60%.
 • Ułatwia zasypianie.
 • Zapewnia długi, zdrowy i regenerujący sen.
 • Zmniejsza liczbę wybudzeń w trakcie spania.
 • Ułatwia ponowne zaśnięcie po przebudzeniu.
 • Reguluje cykl dobowy oraz pozwala przywrócić fizjologiczny sen.

Melatonina LEK-AM to preparat wyprodukowany w Polsce. Środek cechuje się bezpieczeństwem stosowania oraz wysoką zawartością substancji czynnej w dawce nawet do 5 mg. By zauważyć pozytywne efekty stosowania wystarczy tylko 1 tabletka dziennie.

melatonina lek-am

Melatonina LEK-AM – skład

Skład produktu jest bardzo prosty, gdyż znajdziemy w nim jedynie melatoninę (hormon snu). Melatonina to organiczny związek chemiczny produkowaną przez szyszynkę, naturalnie występujący w organizmie i odpowiadający za regulację godzin snu oraz czuwania w ciągu doby. W przypadku recenzowanego preparatu składnikiem jest syntetyczny odpowiednik naturalnego hormonu.

Co ciekawe – melatonina wytwarzana jest głównie w ciemności za sprawą pobudzenia włókien nerwowych.

Osoby, które często udają się w długie podróże związane ze zmianą strefy czasowej, narażone są na występowanie niedoboru melatoniny. Niedobór może wystąpić również u osób niewidomych oraz osób podejmujących pracę w systemie zmianowym, co często wymusza czuwanie w godzinach nocnych.

Objawy niedoboru melatoniny to najczęściej zaburzenia dotyczące rytmów: snu oraz czuwania. Ponadto pacjenci z niedoborem hormonu uskarżają się na utrudnione zasypianie, zmęczenie, senność w ciągu dnia, drażliwość, brak koncentracji, bóle głowy oraz ogólnie złe samopoczucie.

Melatonina w formie syntetycznej ma na celu łagodzenie wszelkich dolegliwości związanych z niedoborem i przywrócenie równowagi pomiędzy zegarem biologicznym a poczuciem rytmu, jakie narzuca oświetlenie oraz aktywność organizmu.

Melatonina LEK-AM a środki ostrożności

W przypadku gdy cierpisz na którąś z poniższych dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem przed zażyciem melatoniny w tabletkach.

Środki ostrożności dotyczą:

 • zaburzeń czynności wątroby,
 • depresji,
 • obniżonej odporności,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • padaczki,
 • zaburzeń funkcji nerek.

W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Produkt nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią, a także dla osób mających uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Melatonina LEK-AM może wywoływać uczucie senności, co przyczynia się do zmniejszenia koncentracji. W związku z tym, po zażyciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.

Możliwe działania niepożądane

melatonina lek-amJak każdy lek, tak i Melatonina LEK-AM może wywoływać różnego rodzaju efekty uboczne. Wśród najczęściej występujących producent wymienia: bóle głowy, astenię, dezorientację, sedację oraz obniżenie temperatury ciała.

Rzadziej występujące działania niepożądane: zwiększona liczba napadów padaczkowych, tachykardia, różnego rodzaju wysypki, świąd, pokrzywka, ginekomastia.

Wszelkie informacje dotyczące środków ostrożności oraz możliwych efektów ubocznych dostępne są w ulotce preparatu.

Melatonina LEK-AM – cena i gdzie kupić? Apteka, Allegro czy Ceneo?

Z dostępnością preparatu Melatonina LEK-AM nie ma problemów, gdyż produkt jest dostępny w większości aptek – zarówno stacjonarnych, ja i internetowych. Lek ten kupisz również za pośrednictwem popularnych portali, jak Allegro czy Ceneo.

Rozpiętość cenowa preparatu jest dość szeroka. Decydując się na zakup tabletek przez internet za opakowanie produktu zawierające 5 mg melatoniny przyjdzie nam zapłacić od 20 zł do 40 zł. Ceny uzależnione są od miejsca, w którym zamierzasz nabyć produkt. W przypadku aptek stacjonarnych ceny zazwyczaj są wyższe.

Wielu producentów wysokiej klasy preparatów wprowadza dodatkowe gwarancje tzw. „satysfakcji”. Pozwalają one na otrzymanie zwrotu pieniędzy w sytuacji niezadowolenia z efektów stosowania preparatu. W przypadku tabletek Melatonina LEK-AM takiej gwarancji niestety nie dostaniemy. Z jednej strony jest to zrozumiałe i podyktowane dość niską ceną preparatu. Niemniej jednak zachęcamy do zapoznania się w produktami, które opatrzone są 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. W Polsce aktualnie znajdziemy tylko jeden preparat – Melatolin Plus.

sposoby na bezsenność

Maletolina LEK-AM – opinie

Recenzowany suplement cieszy się pozytywnymi opiniami wśród osób, które do tej pory miały problemy z zasypianiem. Nie brakuje jednak również krytycznych głosów, które podważają wysoką skuteczność preparatu. Negatywne opinie dotyczą efektów ubocznych, które mogą towarzyszyć stosowaniu leku.

Opinia Żanety:

Pracowałam nad projektem dla dużej zagranicznej korporacji i bardzo się stresowałam. Chciałam wypaść jak najlepiej. Moje lęki przerodziły się w problemy z zasypianiem. Aptekarka poleciła mi melatoninę i postanowiłam spróbować działania tego preparatu. Byłam zaskoczona, gdyż już tej samej nocy zasnęłam bez żadnych problemów. Ten lek rzeczywiście działa szybko i skutecznie, dlatego gorąco go polecam. Czy zauważyłam jakieś działania niepożądane? Lekkie rozkojarzenie i „nieogarnięcie” z rana, ale mimo wszystko budzę się wyspana i wypoczęta.

Opinia Mariusza:

Melatonina LEK-AM to skuteczny preparat, który już wiele razy pozwolił mi pokonać bezsenność. Jego zaletą jest to, że jest tani i wystarczy przyjmować tylko jedną tabletkę dziennie. Czasem rzeczywiście powoduje uczucie otępienia, ale w zamian gwarantuje dobry sen.

Opinia Karoliny:

Kupiłam ten lek z nadzieją, że pomoże mi się pozbyć problemów z zasypianiem. Zaczęłam od najniższej dawki 1 mg. Niestety na drugi dzień rano dopadły mnie silne bóle głowy oraz mdłości. Do tego byłam tak zdezorientowana, że zrezygnowałam z prowadzenia auta. Wiem, że wiele osób dobrze toleruje ten lek, niestety na mnie zadziałał inaczej niż sobie to wyobrażałam.

Wybór Redakcji: Melatolin Plus – zdrowy sen bez efektów ubocznych

Hitem wśród preparatów na zasypianie stał się Melatolin Plus. Połączenie aż 10 składników naturalnego pochodzenia zaowocowało powstaniem preparatu, który ułatwia zasypianie, odpręża, poprawia samopoczucie nie powodując efektów ubocznych.

melatolin plusSzczegóły dotyczące działania preparatu na stronie: www.melatolinplus.pl

Jak działa Melatolin Plus?

 • Zmniejsza wpływ stresu na zasypianie oraz zapobiega dyskomfortowi związanemu z wieczorną gonitwą myśli oraz lękiem.
 • Poprawia samopoczucie oraz działa relaksująco.
 • Pozwala uzyskać długi i regenerujący sen przynosząc zasłużony wypoczynek.
 • Eliminuje konsekwencje związane z długimi podróżami oraz pracą w systemie zmianowym, co często wymusza czuwanie w nocy.

Dlaczego warto sięgnąć po Melatolin Plus?

Po pierwsze: Produkt zawiera aż 10 synergicznie działających składników: melatonina, ekstrakt z melisy lekarskiej, L-tryptofan, L-teanina, ashwagandha, GABA, ekstrakt z szyszek chmielu, ekstrakt ze słupków szafranu, ekstrakt z rumianku, witamina B6.

Po drugie: Melatolin Plus można kupić w wielu atrakcyjnych promocjach. Aktualne promocje znajdziesz na oficjalnej stronie producenta. Możesz otrzymać nawet 3 opakowania produktu gratis!

Po trzecie: Jest to jedyny na rynku produkt z 90-dniową gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeżeli Melatolin Plus z jakichś powodów okaże się dla Ciebie produktem niesatysfakcjonującym, wówczas otrzymasz zwrot pieniędzy!

Specjalna oferta promocyjna: zamów Melatolin Plus 20% taniej!

Podsumowanie

Zarówno Melatonina LEK-AM oraz Melatolin Plus to wysokiej jakości preparaty wspomagające eliminację zaburzeń snu. W naszej ocenie Melatolin Plus plasuje się o oczko wyżej ze względu na brak efektów ubocznych. Pamiętaj jednak, że niekiedy przyczyny bezsenności wymagają konsultacji z lekarzem, dlatego nie bagatelizuj problemu i nie bój się zwrócić o pomoc.

No votes yet.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here